Проти лідера російської організації "Лівий фронт" Сергія Удальцова порушено кримінальну справу.
Як повідомили у Слідчому комітеті, опозиціонера запідозрили в підготовці масових заворушень (частина 1 статті 30 і частина 1 статті 212 КК РФ).
Справу порушено за підсумками перевірки, проведеної після виходу в ефір фільму "Анатомія протесту-2". У ньому розповідалося про те, що Удальцов спілкувався з грузином Гіві Таргамадзе стосовно захоплення влади в РФ.
Як випливає з прес-релізу Слідчого комітету, кримінальну справу також порушено проти Леоніда Развозжаєва (помічник депутата-"справороса" Іллі Пономарьова) й активіста РКРП-РПК Костянтина Лебедєва. Слідчі вважають, що ці люди разом з Удальцовим були на зустрічі з Таргамадзе.
За версією слідства, зустріч відбулася в Мінську в другій половині червня 2012 року. Слідчий комітет дійшов висновку, що відео зустрічі Удальцова з Таргамадзе, записане прихованою камерою і показане в "Анатомії протесту-2", є справжнім.
Як сказано в повідомленні на сайті СК РФ, 17 жовтня у фігурантів справи проведуть обшуки. Удальцов заявив "Інтерфаксу", що до нього слідчі вже прийшли. Крім того, обшук відбувається в його батьків.
Згідно з прес-релізом, у справі фігурують не тільки Удальцов, Развозжаєв і Лебедєв, а й "інші особи". Раніше на бесіди зі слідчими з приводу "Анатомії протесту-2", крім згаданих активістів, викликали Ольгу Романову. Із заяви СК РФ випливає, що фігурантам можуть закинути не тільки спробу організації масових заворушень, а й підготовку до терактів.
Фільм "Анатомія протесту-2" показали в ефірі НТВ 5 жовтня. Головною дійовою особою стрічки став Сергій Удальцов. Як випливало з фільму, він за сприяння Гіві Таргамадзе, який називався "конструктором помаранчевих революцій", збирався організувати масові заворушення. Крім того, йшлося в "Анатомії протесту-2", Удальцов мав намір провести акцію на кремлівській дзвіниці Івана Великого.
Сергій Удальцов і Гіві Таргамадзе спростували факт знайомства один з одним. Російський опозиціонер також відкинув усі звинувачення, висунуті у фільмі. "Я заявив, що ми завжди пропагували мирні форми протесту", - говорив він після бесіди зі слідчим. Колишній топ-менеджер Банку Москви Андрій Бородін, згаданий у фільмі як спонсор російської опозиції, також заявив, що подана в сюжеті інформація про нього "не має нічого спільного з правдою".