За останні два роки жителі Китаю почали значно прохолодніше сприймати відносини своєї країни зі Сполученими Штатами. Як свідчать результати дослідження, яке провела соціологічна організація Pew Research Center, лише 39% китайців вважають, що дві держави налаштовані на співпрацю, а 26% респондентів оцінили двосторонні відносини як ворожі. Для порівняння: 2010 року ці показники становили 68 і 8 відсотків відповідно.
Опитування Pew Research Center, присвячене ставленню китайців як до зовнішньополітичних, так і до внутрішніх проблем країни, проводили в період із березня по квітень, участь у ньому взяли більш ніж три тисячі респондентів. Дослідники встановили, зокрема, що на тлі інтенсивного економічного зростання жителі КНР усе більше турбуються через соціальне розшарування, зростання цін, корупцію, забруднення навколишнього середовища і втрату традиційних культурних цінностей.
Що стосується сприйняття США, то, незважаючи на зростаючий скепсис щодо двосторонньої співпраці, опитування показало, що 52% китайців із симпатією ставляться до американських ідей демократії. При цьому тих, хто симпатизує Америці, налічується лише 43% - на 11 процентних пунктів менше, ніж 2010 року. Встановлено, що позитивні оцінки США більш поширені серед заможних, молодих, освічених китайців, а також серед міського населення.
Опитування Pew Research Center, яка базується у Вашингтоні, було проведено напередодні важливих політичних подій у КНР і США. Китай готується до зміни політичного керівництва, яке за планом має відбутися 2013 року. В Америці ж у листопаді 2012-го пройдуть президентські вибори, обидва головних учасники яких приділили китайській темі помітне місце в своїх дебатах.
Республіканець Мітт Ромні звинувачує Пекін у валютних маніпуляціях, які заважають економічному розвитку США, і стверджує, що Білий дім проводить стосовно Пекіна занадто м'яку політику. Діючий президент Барак Обама наполягає, що його адміністрація надає "безпрецедентний" тиск на Китай, відстоюючи американські економічні інтереси.