Favbet
Favbet
ГоловнаСпорт

Федерація дзюдо України відмовляється від участі у всіх спортивних заходах під егідою Міжнародної федерації дзюдо

За підтримку Міжнародною федерацією російських та білоруських спортсменів.

Федерація дзюдо України відмовляється від участі у всіх спортивних заходах під егідою Міжнародної федерації дзюдо
Фото: Вікіпедія

Після звернення Федерація дзюдо України (ФДУ) до Міжнародної федерації дзюдо (IJF) та Європейського союзу дзюдо (EJU) щодо рішення про допуск російських та білоруських дзюдоїстів до міжнародних змагань, ФДУ надіслала відкритого листа до більш ніж 100 національних федерацій дзюдо з проханням про підтримку у відсторонення російських і білоруських спортсменів, проти чого виступає IJF.

Також функціонери повідомили, що українські команди не будуть виступати під егідою IJF.

Лист ФДУ супроводжують фото та відеоматеріали, які є красномовним поясненням того, чому дзюдоїсти цих країн не повинні брати участь у змаганнях у нейтральному статусі.

"До початку війни склад Федерації дзюдо України налічував понад 30 тисяч членів. На жаль, на цей момент вже понад 80% з них не мають змоги продовжувати спортивну та тренерську діяльність.

Багато дзюдоїстів припинили тренування та змушені зі зброєю в руках захищати територіальну цілісність нашої країни.

Проголошуючи гасла про дружбу, солідарність, мир, спорт поза політикою, цінності дзюдо, водночас Міжнародна федерація дзюдо приймає суто політичне рішення, допускаючи спортсменів з Росії та Білорусі до участі в олімпійській кваліфікації.

Міжнародна федерація дзюдо стала першою з міжнародних федерацій з видів спорту, яка грубо проігнорувала рекомендації Міжнародного олімпійського комітету.

Судячи з останнього рішення, в IJF не знають про десятки тисяч загиблих мирних українських мешканців, звірства російських фашистів у Бучі, зруйновані міста, мільйони біженців, які втратили дах над головою і були змушені залишити свої будинки, знищену інфраструктуру, зокрема й спортивну, про мільярдні збитки, які завдали російські агресори Україні.

Про який нейтральний статус спортсменів Росії та Білорусі ми можемо говорити, якщо ці збірні протягом усього періоду війни тренуються централізовано за бюджетні кошти своїх держав чи національних федерацій.

За понад 120 днів військової агресії Росії на території України ніхто з так званих нейтральних спортсменів і тренерів не висловив своє ставлення до війни навіть мінімальним засуджуючим постом у соціальних мережах.

Ми впевнені, що переважна більшість представників російського дзюдо одурманена шаленою пропагандою, підтримує агресивну політику та загарбницьку війну на території України.

У заявці збірної Росії на турнір Grand Slam в Улан-Баторі, яка була опублікована на офіційному сайті IJF, 28 дзюдоїстів, при цьому 11 з них є чинними військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації.

Нікого в IJF не бентежить, що саме збройні сили Російської Федерації ведуть загарбницьку та руйнівну війну на території нашої країни, а ці "нейтральні спортсмени" є чинними представниками ЗС РФ і нестимуть на світових татамі крім так званого нейтрального статусу, ще й звання воїнів ЗС РФ.

Ми глибоко розчаровані рішенням IJF та вирішили відмовитись від участі у всіх спортивних заходах, що проводяться Міжнародною федерацією дзюдо, до усунення Федерацій дзюдо Росії та Білорусі від участі в змаганнях IJF у будь-якому статусі".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram