ГоловнаСуспільствоВійна

Українських полонених системно тримали в голоді, - Лубінець

Офіс омбудсмена фіксує, що практично до всіх українських полонених застосовували тортури.

Українських полонених системно тримали в голоді, - Лубінець
Фото: СБУ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що українських військових системно «тримали в голоді» у російському полоні.

Про це він розповів в ефірі національного телемарафону, інформує Радіо Свобода.

«Навіть по фото видно, що хлопці виснажені. Уявіть собі, я сьогодні спілкувався з людиною, яка втратила 63 кілограми. Позавчора я спілкувався з людиною, яка втратила 70 кілограмів. Це непоодинокі випадки – це система річ, коли всіх тримали в голоді. Сьогодні я спілкувався з хлопцем, в якого, здається, ріст 160 см – він втратив 26 кілограмів», – розповів він.

За його словами, Офіс омбудсмена фіксує, що практично до всіх українських полонених застосовували тортури у російському полоні.

«Я спілкувався з ними в перший день в Чернігівській області, де ми забирали 200 українських полонених…Ми сьогодні відвідали вже три місця, де перебувають наші хлопці та дівчата. Ми фіксуємо, що практично до всіх були застосовані тортури – фізичне насильство, психологічне. Тому ми кожен такий факт юридично відпрацьовуємо. це стане однією складовою міжнародного кримінального трибуналу», – сказав Лубінець.

Нагадаємо, що унаслідок великого обміну полоненими, котрий пройшов у декілька етапів і у різних локаціях, з російського полону повернулись 215 людей. Це офіцери, командири, Герої України, захисники “Азовсталі” і вагітні жінки-військові.

За даними патронатної слухби "Азову", звільнені з полону військові перебувають у шокуючому стані, майже всі 215 людей мають крайній ступінь анорексії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram