Сьогодні зранку окупований Енергодар, місто-супутник Запорізької атомної електростанції, піддався обстрілам з боку російських військ. Над містом “працювала” група російських ударних вертольотів К-52, які завдавали ударів по житлових кварталах.
Про це повідомило у Telegram ГУР Міноборони.
Зазначається, що було завдано мінометного удару в безпосередній близькості від території ЗАЕС і атомних реакторів.
“Сьогодні на ЗАЕС має розпочатись місія Міжнародної агенції з атомної енергії на чолі з головою Рафаелем Гроссі. Ранкові обстріли є частиною плану провокування місії, направленого на створення потрібної Кремлю картинки. Вочевидь, окупанти традиційно спробують звинуватити ЗСУ в обстрілах станції та мирних жителів”, – йдеться в повідомленні.
Міністерство оборони України закликало світову спільноту надати адекватну оцінку діям росіян, забезпечити ефективну та безпечну роботу місії МАГАТЕ та сприяти повній демілітаризації міста Енергодар.
![](https://i.lb.ua/000/10/6310917ca96d4.jpeg)
![](https://i.lb.ua/119/24/631091745e846.jpeg)
![](https://i.lb.ua/112/59/6310916dd6ce0.jpeg)
![](https://i.lb.ua/105/05/63109166a018b.jpeg)
![](https://i.lb.ua/098/34/6310915f64eb3.jpeg)
Нагадаємо, унаслідок мінометного обстрілу російськими військами майданчика Запорізької АЕС спрацював аварійний захист і відключився працюючий 5-й енергоблок.
Місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) вирушила із Запоріжжя на Запорізьку АЕС в окупованому Енергодарі попри повідомлення про інтенсивні обстріли.