ГоловнаСуспільствоЖиття

На Київщині поліція отримала 24 повідомлення про порушення виборчого законодавства

Повідомили про фотографування виборчих бюлетенів, одна ДВК відкрилася невчасно.

 На Київщині поліція отримала 24 повідомлення про порушення виборчого законодавства
Фото: auc.org.ua

Сьогодні, 17 січня на Київщині поліція задокументувала низку порушень виборчого законодавства під час проведення повторних виборів.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Київської області.

Станом на 12:00 годину до поліції Київщини надійшло 24 повідомлення, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. Поліція провела перевірку, за матеріалами яких складено 8 адміністративних протоколів.

Зокрема, низка повідомлень до поліції надійшла про фотографування виборчих бюлетенів та інші неправомірні дії учасниками виборів.

Поліцейські склали відносно порушників 6 адмінпротоколів – за публічне розголошення виборцем, результатів волевиявлення в приміщенні для голосування (ст. 212-22 Кодексу України про адміністративне правопорушення).

Ще один з жителів міста Бровари в приміщені ДВК ображав учасників виборчого процесу та ще й прийшов до виборчої дільниці без засобів індивідуального захисту. За такі правопорушення працівники поліції склали відносно чоловіка адміністративні протоколи за ст. 173 та за ст. 44-3 КУпАП.

Також триває перевірка про невчасне відкриття виборчої дільниці. Так, одна з ДВК у місті Бровари не відкрилася о 8-й годині ранку, оскільки члени підготовчого засідання не встигли вчасно реєструвати спостерігачів виборчого процесу.

Нагадаємо, 17 січня 2021 року у Борисполі, Броварах (Київська область) та Новгород-Сіверському (Чернігівська область) повторно голосують на виборах міського голови.

У Борисполі призначили повторні вибори у зв’язку зі смертю Анатолія Федорчука, який отримав найбільшу підтримку на виборах 25 жовтня 2020 року.

Вибори в міськраду та мера Броварів визнали незаконними, оскільки була розкрита таємниця голосування.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram