ГоловнаСуспільствоЖиття

40% учасників місцевих виборів було складно розібратися з бюлетенями, - опитування "Рейтинг"

13% відповіли, що їм було дуже складно. 

40% учасників місцевих виборів було складно розібратися з бюлетенями, - опитування "Рейтинг"
Фото: EPA/UPG

40% учасників голосування на місцевих виборах було складно розібратися з новими бюлетенями.

З них 13% відповіли, що їм було дуже складно, а 27% - трохи складно. Про це свідчать дані опитування "Рейтинга".

Водночас 35% виборців сказали, що це було зробити досить легко, і 25% - що дуже легко. 

"Серед тих, хто голосував, більшість вважають, що місцеві вибори важливі для країни (79%). Водночас серед тих, хто на вибори не ходив - так вважають лише половина. Так само виборці оптимістичніше налаштовані щодо майбутнього ніж ті, хто не голосував: 47% виборців вважають, що ситуація у їхньому місті/селі в результаті цих виборів покращиться, 38% вважають, що не зміниться, а серед неголосуючих лише 20% вважають, що ситуація покращиться, водночас більшість (58%) – що не зміниться, 13% - що погіршиться", - йдеться у звіті. 

Серед тих, хто не ходив на вибори, відносна більшість відчуває розчарування щодо ситуації в країні – це 63%, а 32% серед них відчувають надію. Ті, хто голосував, неоднозначно відповідають на питання: 44% відчувають надію, 51% - розчарування щодо країни. 

Загалом серед усіх емоцій у голосуючих переважає надія (51%) та зацікавлення (24%), водночас, у тих, хто не голосував – розчарування (35%). 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.ч. 1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів – опитування тих, хто НЕ ГОЛОСУВАВ на виборах.Помилка репрезентативності: не більше 2,8%

Нагадаємо, що цього разу вибори проходили за новими правилами та з новими бюлетенями. У Києві їх було лише два.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram