ГоловнаСуспільствоОсвіта

Під Кабміном зібрався мітинг проти призначення Шкарлета

Учасники наполягають, що главою міністерства не може бути особа, яку викрили у плагіаті.

Фото: Макс Требухов

Під Кабміном у понеділок, 30 червня, знову зібрався масовий протест через призначення ректора Черкаського національного технологічного університету Сергія Шкарлета виконувачем обов'язків міністра.

Учасники мітингу прийшли в масках з обличчям Шкарлета й ексміністра освіти часів Віктора Януковича – Дмитра Табачника, передає кореспондент LB.ua.

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

В акції "СтопШкарлет" взяли участь кілька сотень людей, зокрема студенти та діячі науки.

Представниця антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" Світлана Вовк зазначила на акції, що факт академічного плагіату в дисертаційній роботі Шкарлета доведений, передає "Укрінформ".

"Саме наш викривач викрив факт академічного плагіату в роботі в. о. міністра освіти… Академічний плагіат неприйнятний, це ознака паразитизму, вторинності.… Ми проти академічного плагіату як прояву деградації вищої освіти й науки України. Тому не місце людині, яку викрили на академічному плагіаті, у високих кабінетах. Ми проти негативного відбору кадрів, який ми бачимо на цьому прикладі", – заявила Вовк.

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Нагадаємо, що 2 червня ректори вишів на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським запропонували призначити ексрегіонала, ректора черкаського вишу Шкарлета, міністром.

Через добу після появи інформації про кандидатуру Шкарлета на сайті помилок і фальсифікації в наукових дослідженнях опублікували інформацію про плагіат у монографії в авторстві ректора Чернігівського НТУ й кандидата в міністри освіти Сергія Шкарлета.

Автор статті стверджує, що в монографії використовували цілі блоки тексту, який був опублікований на три роки раніше. При цьому посилань у роботі Шкарлета на цю наукову працю немає.

Колишня міністерка освіти Новосад заявила, що Шкарлет купив позашляховик VW Amarok за гроші, які могли піти на доплати викладачам.

Профільний комітет Ради не підтримав призначення Шкарлета, після чого Кабінет Міністрів призначив його виконувачем обов'язків міністра.

Під Міносвіти пройшли кілька мітингів тих, хто виступає проти призначення Шкарлета в. о. До співробітнику Інституту фізика НАН України, кандидата фізико-математичних наук Антона Сененка, який брав участь в акції проти призначення Шкарлета, на бесіду приходив співробітник СБУ. Він прийшов в Інститут на наступний день після призначення Шкарлета в. о. глави МОН і цікавився, чому Сененко брав у ній участь і хто там був разом із ним.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Верховна Рада не відмовлялася призначати Шкарлета, а Кабмін зробив його в.о., щоби дати шанс "проявити себе, показати стратегію, філософію, навички і професіоналізм".

Він додав, що Шкарлет буде звільнений, якщо не проявить себе на посаді.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram