ГоловнаСуспільствоОсвіта

У Раді почали збір підписів за відставку голови комітету з освіти Бабака

Депутат може постраждати за відмову підтримати кандидатуру Шкарлета.

У Раді почали збір підписів за відставку голови комітету з освіти Бабака
Фото: facebook/Слуга Народу

У Верховній Раді почали збір підписів за відставку голови комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Про це з трибуни парламенту повідомив депутат Гео Лерос зі "Слуги народу".

За його словами, це пов'язано з вчорашньою відмовою комітету підтримати призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки.

"Що зараз відбувається в парламенті? Представник «Велюру» у парламенті [Микола Тищенко] збирає підписи за відставку голови комітету Бабака через те, що він відмовився підтримувати кандидатуру на пост міністра освіти. Я не розумію, як можна голосувати за цю «відрижку» Табачника. Це неприпустимо. Я звертаюся до колег. З якою метою ви йшли в парламент? Ви хотіли, щоби вами пишалися ваші діти, рідні і вся країна. Але голосувати за цю кандидатуру – це бетонувати себе під поняття корупція", – заявив він із трибуни.

Бабак у відповідному виступі підтвердив, що "збиралися підписи".

"Можливо це відбувається, оскільки я не підтримав цю кандидатуру. Або через те, що є прихильником збереження ЗНО… Якщо є бажання, якщо хтось вважає, що я недостойний глава комітету, будь ласка, виносьте постанову про відставку в зал і голосуйте", – сказав депутат.

Перед цим під час обідньої перерви в сесійній залі Верховної Ради зібралися представники фракції "Слуга народу". Народний депутат Микола Тищенко брав активну участь у дискусії з колегами на підвищених тонах, що спостерігали журналісти з ложі ЗМІ.

Нагадаємо, що на початку червня президент Володимир Зеленський заявив, що Бабак має "такий пріоритет від президента України", як ніхто інший. Зеленський говорив, що неодноразово пропонував Бабаку зайняти пост міністра освіти, але той постійно відмовляється.

Посада міністра освіти в Україні вакантна з березня 2020 року, коли разом з усім Кабміном була звільнена Ганна Новосад.

Зараз міністерство в статусі виконувачки обов'язків міністра очолює Любомира Мандзій.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram