​Лерос Гео Багратович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

​Лерос Гео Багратович

Місце народження

Народився 24 квітня 1989 року в Києві. Ім'я при народженні - Георг Багратовіч Курехян.

Освіта

Закінчив факультет міжнародного права в Академії адвокатури України.

Кар'єра

Володар премії Best short film Міжнародного Фестивалю в Калькутті за фільм "A lifetime older", володар премії "Видатний фільм" Міжнародного кінофестивалю в Сан-Франциско.

Засновник артпроєкту Art United Us і громадської організації «Сіті-Арт».

Був волонтером благодійного фонду «Сестри перемоги».

Радник Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця та радник з питань культури міського голови Києва Віталія Кличка на громадських засадах.

Автор документального фільму про реформу поліції. В рамках проєктів City-Art та Art United Us, ініціатором яких був Гео Лерос, було створено близько 70 муралів в Україні. Був куратором проєкту «More than us» від Міністерства інформаційної політики, а саме привіз митців, які намалювали 8 муралів на станції метро Осокорки у Києві.

Політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 23 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. З серпня 2019 по вересень 2020-го входив до фракції "Слуга народу".

Позаштатний радник Президента України Зеленського з 24 червня 2019 до 20 березня 2020 року.

Навесні 2020 року Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких кілька людей ведуть розмови пов'язані з призначеннями на різні посади і один з них був схожий на брата Єрмака — Дениса.Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура за заявою Лероса розпочала кримінальне провадження. У свою чергу ДБР порушило кримінальну справу проти політика-викривача.

1 вересня 2020 року Лерос виступив з трибуни Верховної Ради й розкритикував Президента Зеленського, звинувативши його у «злитті зі старою системою», кумівстві і «здачі країни в оренду олігархам». Того ж дня депутати «Слуги народу» зібрали підписи й виключили Лероса зі складу фракції.

31.03.2020