ГоловнаСуспільствоПодії

Від удару блискавки у Карпатах загинув турист зі Львова

Тіло загиблого знайшли на вершині Ґрофи.

Від удару блискавки у Карпатах загинув турист зі Львова
Фото: Віктор Худяк / Facebook

Вночі 13 червня у Карпатах загинув 26-річний турист зі Львова, повідомила пресслужба Управління ДСНС в Івано-Франківській області у фейсбуці.

12 червня він разом з товаришем піднімавсяна гору Ґрофа (1748 м). Недалеко від села Осмолода Рожнятівського району їх застала гроза, під час якої вони втратили зв'язок один з одним і розійшлися. Один з туристів прийшов на місце зустрічі, про яке вони заздалегідь домовилися, а іншого не було.

Зниклого чоловіка шукали усю ніч і знайшли вранці на вершині Ґрофи без ознак життя.

Фото: facebook.com/MNSIFR

Місцевий рятувальник Віктор Худяк у пабліку "Туристичні Карпати" повідомив, що туриста вбила блискавка.

"Туристи проігнорували елементарні правила безпеки в горах. Сходження почали після 20:00 з будиночка між горою Ґрофа і Кінь Грофецький. Речі залишили в будинку. Перед цим пройшла потужна гроза. Уже о 20:30-21:00 видно було наближення наступної бурі. Хмари збиралися і було чути грім, я за цим спостерігав з с. Осмолода. Близько 21:30 гроза вже наблизилася до г. Ґрофа... А далі був дзвінок до рятувальників, приблизно о 23:00 і пояснення туриста, що товариш не повернувся, а його відкинуло блискавкою у бік, після чого він зійшов до хати. Сьогодні рятувальники знайшли тіло загиблого з явними ураженнями блискавки, на відстані 10-15 м від вершини", - описав він цю подію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram