ГоловнаСуспільствоЖиття

Земля під монастирем Почаївської лаври незаконно вибула з державної власності, - Мінкультури

Триває розслідування.

Земля під монастирем Почаївської лаври незаконно вибула з державної власності, - Мінкультури
Почаївська Лавра
Фото: Вікторія Матола

Частина землі в межах Почаївської лаври незаконно вибула з державної власності в 2014 році. Про це в інтерв'ю LB.ua заявила заступниця міністра культури Тамара Мазур.

"Під час оформлення документів на право власності виявилося, що частина землі в межах Почаївської лаври (під монастирем) передана у власність монастиря. По суті, вона незаконно вибула з державної власності у 2014 році", - сказала вона.

На запитання, чому про цю ситуацію міністерство дізналося тільки зараз, Мазур відповіла:

"Оформлення права власності на конкретну земельну ділянку передбачає виготовлення проекту землеустрою. А він коштує грошей. На превеликий жаль, заповідники фінансуються тільки за захищеними статтями бюджету: заробітна плата працівникам, частково комунальні послуги і повністю охорона.

Деякі можуть заробляти, мають музеї, приймають туристів. У Кременці - тільки архітектурний заповідник, який не обмежений певною територією, як Софія або Києво-Печерська лавра. Тому наповнювати спеціальний фонд бюджету йому не вдається. А від оренди приміщення, яке здається під музичну школу або інші держустанови, коштів вистачає хіба що на доплату за комунальні послуги, які держава не дофінансує".

"Ніхто не хвилювався з приводу проекту землеустрою, оскільки заповідник має хоч і старі, але чинні документи про право власності на землю. Але це не завадило місцевим органам влади прийняти рішення про незаконну передачу землі монастирю. За цим фактом також триває розслідування", - повідомила заступниця міністра культури.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в Почаївській лаврі проводили перевірку, в результаті якої встановили зникнення 16 культурних цінностей.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram