Україна зайняла 138 місце серед 156 країн за рівнем щастя, йдеться у Всесвітній доповіді про щастя підрозділу ООН з пошуку рішень стабільного розвитку.
Автори опублікованого в середу звіту відштовхувалися від таких критеріїв, як очікувана тривалість життя, соціальна підтримка, корупція. Індекс рівня щастя в різних країнах, який розраховується для визначення їх місця в рейтингу, складається з низки економічних показників: рівня безробіття, інфляції, рівня ВВП і міграції, які впливають на те, наскільки комфортно людям жити у своїй країні.
Українці, за підрахунками укладачів нинішнього рейтингу, який охоплює 2015-2017 роки, почуваються менш щасливими, опустившись на 138 місце зі 132-го, яке Україна займала в торішньому рейтингу за 2014-2016 роки. На рівень щастя українців вплинули такі фактори, як доходи, відчуття свободи і довіри, тривалість життя, соціальний захист і щедрість.
Україна зайняла місце між Суданом і Того. Молдова, друга найбідніша в Європі країна, - на 67 місці, Грузія зайняла 128 місце, а Росія і Казахстан виявилися 59-ю і 60-м у рейтингу. З пострадянських держав найвище місце - 44-те - зайняв Узбекистан.
Найвищий індекс щастя - у Фінляндії. На другому місці - Норвегія, третьому - Данія. Далі йдуть Ісландія, Швейцарія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Швеція та Австралія.
Замикають рейтинг в основному африканські держави - Південний Судан, Центрально-Африканська Республіка і Бурунді.
Звіти про "світове щастя" готуються щорічно до Міжнародного дня щастя, який відзначають 20 березня.
Звіт 2018 року було оприлюднено 14 березня на урочистій церемонії в Папській академії наук у Ватикані. Наступного тижня, 20 березня, з нагоди Міжнародного дня щастя презентація цього звіту відбудеться в Організації Об'єднаних Націй.