29 березня 2018 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбудеться зустріч Ніка Вуйчича зі школярами, з учителями, психологами. Тема зустрічі – булінг у школах.
Булінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) – психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. Дії менш радикальні – обзивання, непристойні жарти, плітки – називають мобінгом. Основні їх ознаки: нерівність сил агресора і жертви.
Нік Вуйчич народився без рук і ніг, тому у школі він пережив цькування та знущання з боку однолітків. У своїй книзі «Життя без обмежень» Нік пише: «Жорстокі діти називали мене почварою і не хотіли спілкуватися зі мною. Я хотів, щоб зі мною дружили, але цього не відбувалося. Я був пригнічений та нещасний, не бачив сенсу жити… Але я помилявся. Я хочу показати шлях по той бік горя, де ви станете сильнішими, наполегливішими, сповненими бажання змінити власне життя так, як ви навіть і не мріяли».
Згідно з доповіддю департаменту освіти США, одна дитина з чотирьох у віці від 12 до 18 років була жертвою булінгу за останній шкільний рік. В Україні, згідно з дослідженням, проведеним для UNICEF, з булінгом зіткнулися 89% школярів.
Останнім часом цькування у школах набуло нових, більш жорстких форм, і потерпають від нього, перш за все, діти, які вважаються групою «не такими». Усе частіше булінг у реальному житті виростає з кібербулінгу: злостиві повідомлення, погрози, витік якоїсь інформації в мережу і подальший шантаж. Дослідження агентства McAfee показало, що випадки кібербулінгу зросли втроє за останній рік.
Реформа освіти в Україні націлена на те, щоб перетворити школу на безпечний простір, де немає насильства і цькування, створити атмосферу довіри і взаємоповаги. Школа – це місце, де має розкритись талант кожної дитини. Необхідно допомогти дітям розвинути самоповагу і впевненість у собі за рахунок власних успіхів і досягнень, а не через приниження інших. Тому сьогодні для України надзвичайно важливим є процес підготовки школярів, їхніх батьків і вчителів до протистояння проявам булінгу у школах, а також до зустрічі з дітьми з особливими потребами, які частіше за інших потрапляють у зону ризику підліткового булінгу.
«Коли мене ображали в школі, я відчував себе жертвою. Але згодом зрозумів одну важливу річ. Що, як до тих людей, які мене принижують, так само ставляться вдома? Вони не контролюють своє життя і, можливо, єдиний спосіб відчути, що вони мають над чимось контроль – це контролювати мене. Тому я не ображаюсь і не засуджую нікого, бо не знаю, хто яку історію має насправді», – сказав Нік Вуйчич на конференції «Діти – провідники змін», яка відбулася у Києві восени 2017 року.
29 березня 2018 року Нік Вуйчич проведе в Києві навчально-мотиваційний захід для школярів і їхніх вихователів, зокрема вчителів, методистів, психологів.
9:30 - прес-конференція в готелі Fairmont (вул. Набережно-Хрещатицька, 1)
13:00 - зустріч зі школярами-підлітками (Київський дім дітей і юнацтва, вул. Івана Мазепи, 13). Тема: «Як знайти друзів і як їх втримати»
15:00 - зустріч з учителями, методистами, психологами та батьками (Київський будинок дітей і юнацтва, вул. Івана Мазепи, 13). Тема: «Безпечна школа: як навчити підлітків дружити»
Організацією приїзду Ніка Вуйчича в Україну займається його офіційний представник – комунікаційне агентство Key Strategy, за підтримки Міністерства освіти і науки України, КМДА та телеканалу «1+1».
За докладною інформацією телефонуйте +380673636364.