Міністерство охорони здоров'я розпочало впровадження міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (CIAP-2-Е) в Україні.
Видано відповідний наказ, повідомляють на сайті міністерства.
"Електронне ведення медичних записів і можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря - це значний крок на шляху побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я... Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову та статистичну роботу, що обмежує їхній час на потреби пацієнтів", - сказано в повідомленні.
У 2018 році МОЗ запустить навчальний онлайн-тренажер для лікарів, організує поширення навчальних матеріалів і проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів.
Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) в 1987 році і в цей час використовується її друге видання (CIAP-2) з оновленнями 2016 року.
CIAP-2 є інструментом збору і аналізу даних як для потреб клінічного управління первинної медичної допомоги, так і для статистичних потреб.
Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно включила CIAP у свою групу міжнародних класифікацій (WHO-FIC).
Міністерство охорони здоров'я в 2017 році підписало угоду з WONCA за ліцензійним використання CIAP-2 в загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, якою перекладено CIAP-2.
Нагадаємо, раніше міністерство охорони здоров'я України повідомило, що кампанія з вибору лікаря первинної допомоги почнеться з квітня 2018 року.