Виконавчий директор міжнародної антикорупційної організації Transparency International в Україні Ярослав Юрчишин вважає, що найбільш корумпованими органами є Державна фіскальна служба та митниця.
Про це він розповів у інтерв'ю "Українським Новинам".
"Я вважаю, що Фіскальна служба та митниця (найбільш корумповані) через величезний вплив на бізнес. Бізнес - це ресурси і, відповідно, можливість упливати на позицію", - сказав він.
За словами Юрчишина, на рівень корупції найбільш негативний вплив має ситуація в судах.
"Зі 176 країн ми на 131 місці в рейтингу сприйняття корупції. Нам потрібно істотно перевантажити ставлення суспільства, держави й бізнесу", - зазначив Юрчишин.
Він також заявив, що одним з лідерів щодо корупції натепер є також сфера охорони здоров'я.
"Якщо 2013 року лідером корупційних стосунків з громадянами була ДАІ, то зараз патрульна поліція фактично лідер з довіри громадян. Водночас є нові лідери корупції - на першому місці охорона здоров'я. Ми намагаємося виправити ситуацію, докладаючи величезних зусиль, спільно з командою міністерства і пацієнтськими організаціями", - сказав він.
За його словами, другою з лідерства є сфера освіти, де люди стикаються з прихованими чи прямими фактами хабарництва.
При цьому Юрчишин зазначив, що після Євромайдану ситуація з корупцією в Україні змінилася.
"Вона стала іншою. Це перше. За даними світового барометра корупції українці стали рідше стикатися з корупцією, але більше про неї чути. Причому чують про тотальну корумпованість у вищих ешелонах влади. Раніше про це говорили тихо, на кухні й лише в деяких передачах за часів Януковича, 2013 року говорити про корупцію було навіть небезпечно. За це можна було постраждати", - зазначив він.
Юрчишин додав, що зараз популярно говорити про корупцію та викривати її.
Нагадаємо, раніше Transparency закликала Україну створити антикорупційний суд, а не палату.