ГоловнаСуспільствоОсвіта

Міносвіти хоче запровадити єдиний іспит для випускників юридичних вузів

Заочна форма навчання для юристів повинна зникнути взагалі.

Міносвіти хоче запровадити єдиний іспит для випускників юридичних вузів
Фото: http://mon.gov.ua

Міносвіти планує ввести єдиний зовнішній кваліфікаційний іспит, який після закінчення магістратури складатимуть усі юристи. Передбачають, що тільки за результатами цього іспиту випускники зможуть отримати диплом і допуск до професійної діяльності.

Як повідомляють на сайті міністерства, над цією ідеєю працює спеціальна робоча група.

"Складання єдиного кваліфікаційного іспиту повинно стати першим кроком у доступі до професії. Тобто за результатами цього іспиту повинен оголошуватися конкурс на основні юридичні професії: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. Зараз для доступу до суддівської професії існують два іспити - відбірні іспити на відповідність кваліфікаційним вимогам. Так ось, цей відбірний іспит повинен бути замінений єдиним кваліфікаційним іспитом. Наприклад, припустімо, що оцінювання буде проводитися за 100-бальною системою, і судді оголошують конкурс на заміщення посади судді і встановлюють, що на цей конкурс можуть подаватися випускники, які отримали за результатами кваліфікаційного іспиту не менш ніж 90 балів. Так само порогові бали зможуть установлюватися і на інші юридичні професії", - зазначила член робочої групи, заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

Згідно з планом, успішне складання кваліфікаційного іспиту стане пропуском на посади в органах державної влади і місцевого самоврядування, де потрібна вища юридична освіта.

Згідно з робочим варіантом концепції, заочна форма навчання для юристів повинна зникнути взагалі.

Обговорюють також ще одну революційну пропозицію - обмежити кількість контрактних місць. Експерти пропонують установити максимальний поріг - щоб гранична чисельність контрактників не перевищувала обсяг місць держзамовлення. Тож спочатку буде формуватися держзамовлення - його обсяг стане орієнтиром для визначення кількості контрактників.

Експерти зазначають, що зараз університети використовують попит на юридичні спеціальності для заробітку, приймаючи абітурієнтів з украй низькими балами ЗНО. Таке ставлення дискредитує професію і може призводити до зменшення якості освіти, тому потреба в механізмі, який допоміг би вирішити ці проблеми, виникла вже давно.

За основу кваліфікаційного іспиту для юристів планують узяти пілотний проект вступу на магістратуру за фахом "Право", який проходив цього року за технологією ЗНО.

Нагадаємо, педагогічні спеціальності виявилися незатребуваними серед випускників шкіл з високими балами.

LB.ua в соцмережах: