У понеділок із сьомої ранку біля будівлі кременчуцької філії компанії "Укртранснафта" розпочався мітинг співробітників місцевого нафтопереробного заводу (ПАТ "Укртатнафта"), який підконтрольний Ігореві Коломойському. Відучора тут також встановлено намети.
За даними "Кременчуцької газети", біля стін офісу "Укртранснафти" зібралося близько 300 осіб. Виконавчий директор "Нафтогазу" Андрій Пасішник оцінив їхню кількість у 500 осіб. "Приват змінює тактику. На Київ людей вирішили не везти, а зігнали близько 500 реальних працівників із виробництв до кременчуцького офісу Укртранснафти. Вимагають покарати винуватих. Шановні, ви не там мітинг улаштували, вам потрібно до "Укрнафти" і в Женеву!" - написав Пасішник у фейсбуці.
Працівники Кременчуцького НПЗ вимагають відправити у відставку Пасішника, голову "Укртранснафти" Романа Сидорака і "Придніпровських магістральних нафтопроводів" (філія "Укртранснафти", біля якої проходить пікет) Віталія Величка, які, на їхню думку, знущаються з КНПЗ і можуть спричинити зупинку підприємства.
"Протягом 48 годин, якщо Пасішник, Сидорак і Величко не підуть у відставку, то акція буде безстроковою. Біля керма галузі сьогодні не професіонали, а ми від них залежимо. Хочуть - дадуть нам нафту, хочуть - не дадуть. Ми стратегічне підприємство", - заявив голова профкому "Укртатнафти" Василь Хоменко.
За словами заступника голови правління "Укртатнафти" Віктора Бабиченка, якщо Пасішник, Сидорак і Величко протягом 48 годин не підуть у відставку, то співробітники КНПЗ поїдуть пікетувати "Нафтогаз України".
Нагадаємо, конфлікт у Кременчуці триває через технологічну нафту, яку у 2013-2014 роках витіснили із системи магістральних нафтопроводів "Укртранснафти" в резервуари "Укртатнафти" на зберігання. Тепер держава намагається повернути свою нафту, проте наражається на спротив Коломойського.
У п'ятницю "Укртранснафта" припинила подачу нафти на "Укртатнафту", заявивши, що проводить ремонт на відповідній ділянці. Після цього в суботу близько сотні чоловіків міцної статури, одягнених у форму працівників "Укртатнафти", почали пікет перекачувальної станції "Укртранснафти". У неділю "Укртранснафта" відновила постачання нафти на "Укртатнафту".