Відкриття бозона Хіґґса підтверджує правильність основного напряму розвитку та сильно звужує можливості альтернативних теорій як у мікро-, так і в макросвіті. Це дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти. Таку думку висловив ректор МІФІ, член ради з науки, технологій та освіти при президенті РФ Михайло Стріханов в інтерв'ю російським "Известиям".
"Відкриття бозона Хіґґса дозволить ученим підтвердити, що основа сучасної фізики - стандартна модель - є надійним базисом для подальшого розвитку наших уявлень про природу. Ймовірність існування частинки Хіґґса не було підтверджено експериментально десятки років, що було темною плямою всієї фізики елементарних частинок", - пояснив науковець.
Водночас Стріханов зазначив, що фундаментальні відкриття далеко не відразу приводять до появи нових технологій.
"Добре відомий приклад - відкриття Майклом Фарадеєм законів електромагнітної індукції, застосування яких у техніці здавалося вкрай сумнівним. Нині, через майже 200 років, складно уявити наш світ без електрики. Інший приклад - відкрите 1933 року нейтрино, яке настільки слабо взаємодіє з речовиною, що може пройти крізь Землю, навіть не помітивши цього. Тривалий час здавалося, що частці з такою властивістю важко буде знайти застосування. Однак тепер учені вже намагаються використовувати нейтрино для передачі сигналів крізь щільні середовища та виявляти сліди ядерних реакцій на великій відстані. Аналогічна ситуація і з часткою Хіґґса. Схоже, має минути не один десяток років, щоби стали очевидними можливості застосування цього феномена в техніці".