Половина українських дітей мало спілкується зі своїми батьками і воліє не ділитися з ними своїми проблемами.
Про це свідчить соціологічне опитування, яке провів Український інститут соцдосліджень імені Яременка.
50% опитаних заявили, що спілкуються з батьками мало, причому у вихідні значно менше, ніж у будні. Із чого можна зробити висновок, що основною своєю функцією батьки вважають не так виховання (про що дитина думає, чим живе і як витрачає гроші), як контроль (де був, яку оцінку отримав).
При цьому 20% батьків, за словами дітей, не знають, де вони бувають після закінчення уроків, а більш ніж 30% не знають правди про оцінки.
На питання "Чи знають батьки про те, які проблеми хвилюють тебе?" понад 50% дітей відповіли: "Або погано знають, або не знають зовсім". Єдине, що батьки добре знають про свою дитину, це стан її здоров'я - про це говорять більш ніж 90% дітей.
Найменше реалізовано, на думку самих дітей, їхнє право бути почутими. Варіант відповіді "Моя думка нікого не цікавить" обрали 15%.
Незважаючи на це, довіра до батьківського слова найвища: майже 90% дітей найнадійнішим джерелом інформації вважають батьків.
Майже 40% дітей критично оцінюють матеріальний стан своєї сім'ї. Із цього погляду 30% узагалі не хотіли б жити так, як живуть їхні батьки. Зате духовно наслідувати приклад батьків готові 75% дітей.
Опитування дітей віком від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють із дітьми, проводили з 15 по 30 квітня 2012 року.