ГоловнаПраво

Суд зобов'язав Марусю Звіробій носити електронний браслет (оновлено)

Вона повинна здати закордонний паспорт і не виїжджати за межі області без дозволу.

Фото: Lb.ua

Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід для волонтерки Марусі Звіробій у вигляді особистого зобов'язання з носінням електронного браслета. Їй інкримінують погрози вбивством президентові Володимиру Зеленському, пише "Українська правда".

Суд повністю задовольнив клопотання прокурора, який просив для Звіробій покладання деяких обов'язків. Тепер вона повинна прибувати на кожну вимогу слідчого, прокурора або суду, не виїжджати за межі Київської області без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання або в разі працевлаштування - про зміну роботи, а також здати закордонний паспорт.

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Адвокат Андрій Писаренко клопотав про направлення матеріалів справи до Апеляційного суду для позначення підсудності. На його думку, якщо орган досудового розслідування (ДБР) розташований у Шевченківському районі, то і справу повинен розглядати суд цього району, а не Печерського.

Фото: Lb.ua

"Прокурор, своєю чергою, заявив, що ДБР може використовувати Печерський районний суд як допоміжний, зачитавши указ колишнього директора ДБР Романа Труби. Далі адвокат клопотав про відведення прокурора, заявивши, що він упереджений у цій справі. Суддя відмовив стороні захисту в задоволенні клопотань. Адвокат повідомив, що в Зеленського статус потерпілого в провадженні, він проходив допити в Службі безпеки України, а потім і в ДБР. Він зазначив, що на допиті президент заявив, що сприймає погрози Звіробій як реальні", - додали в агентстві.

Фото: Lb.ua

Сама Звіробій заявляла, що не погрожувала президенту, а "попереджала і давала йому поради".

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Нагадаємо, 6 лютого Державне бюро розслідувань повідомило про підозру волонтерці Марусі Звіробій (справжнє ім'я - Олена Самбул). Її звинувачують у погрозах убивством президенту (ч. 1 ст. 346 Кримінального кодексу).

26 жовтня Маруся Звіробій разом із депутатом Верховної Ради Софією Фединою (їй також підготували підозру) записала відео, на якому вони обговорюють варіанти загибелі президента України Володимира Зеленського, який перед цим вирушив на Донбас.

"Ми з Марусею йшли і говорили, що товариш президент, таке враження, думає, що він безсмертний ... Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припреться на передову, - говорить на цьому відео Федина. - Мені б дуже хотілося, щоб під час його перебування там трохи «накрили»".

Після цього на Федину посипалися скарги до органів від депутатів, і Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо обох жінок.

Федина входила до першої п'ятірки виборчого списку "Європейської Солідарності" на дострокових виборах до Верховної Ради в липні 2019 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram