ГоловнаПолітика

Путін: складається враження, що Україна готує військову операцію на Донбасі

"Як Росія повинна жити? Постійно оглядаючись: коли довбануть?"

Путін: складається враження, що Україна готує військову операцію на Донбасі
Фото: EPA/UPG

Президент Росії Володимир Путін вважає, що Україна може готувати військову операцію на Донбасі.

Про це він сказав на пресконференції в четвер, 23 грудня.

"Українська влада двічі здійснила спробу за допомогою сили вирішити ситуацію на Донбасі. Двічі! Хоча я особисто вмовляв Порошенка: тільки не військова операція. "Так, так", - і почав. Результат? Оточення, втрати і Мінські угоди. Вони хороші чи ні? Я вважаю, що єдино можливі", - заявив Путін.

"[Зараз] нам кажуть: війна, війна, війна. Складається враження, що, можливо, готують третю військову операцію і нас заздалегідь попереджають: не вмішуйтесь, а вмішаєтесь - будуть такі-то і такі-то санкції", - додав він.

Крім того, він припустив, що Україна може стати для Росії постійним джерелом нестабільності.

"Другий варіант - це у цілому створення на цій території анти-Росії з постійною накачуванням сучасною зброєю, з промиванням мізків населенню. Уявляєте, як Росія повинна буде жити далі? Постійно оглядаючись, що там, які нові системи озброєння поставили. А потім під прикриттям цих систем штовхнути радикалів і на вирішення питання на Донбасі збройним шляхом, і по Криму... Як Росія повинна жити? Постійно оглядаючись, що там буде і коли довбануть? Це серйозне питання", - заявив Путін.

"Тому без усяких хитрощів ми прямо поставили питання: жодного руху НАТО на схід не має бути. М'яч на їх стороні. В цілому поки що ми бачимо позитивну реакцію. Американські партнери кажуть, що вони готові до початку дискусії в самому початку року в Женеві", - наголосив він.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ще кілька тижнів тому заявив, що Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram