ГоловнаПолітика

Кабмін затвердив нову Державну програму безпеки руху

В уряді сподіваються, що це дозволить щорічно вберегти понад 1000 людських життів.

Кабмін затвердив нову Державну програму безпеки руху
Фото: kyivcity.gov.ua

Кабінет міністрів України затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури з посиланням на міністра Владислава Криклія.

"Безпека на дорогах – наш пріоритет №1. Нещодавно Уряд схвалив нову Стратегію безпеки руху до 2024 року, а сьогодні – відповідну Державну програму, яка була розроблена на її основі. Тому у наступному і подальших роках ми продовжимо розбудовувати сучасну інфраструктуру безпеки. Це сучасні кільцеві розв’язки та безпечні пішохідні переходи, майданчики для відпочинку водіїв, демпферні системи і фантоми, автоматичні комплекси "Зважування у русі", камери автофіксації порушень ПДР та інші важливі заходи. Вдячний Уряду за схвалене рішення", - заявив Криклій.

Документ був розроблений на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року. Її головна мета – знизити рівень смертності внаслідок ДТП у порівнянні з 2019 роком щонайменше на 30% до 2024 року та на 50% до 2030 року.

В уряді сподіваються, що це дозволить щорічно вберегти понад 1000 людських життів.

Зокрема, Державна програма безпеки спрямована на:

  • зниження рівня смертності внаслідок ДТП та ступеня тяжкості їх наслідків для учасників дорожнього руху;
  • зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму;
  • підвищення рівня дотримання правил дорожнього руху його учасниками.

У 2021 році на її реалізацію передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано:

  • побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу;
  • влаштувати нові демпферні системи, комплекси «Зважування у русі» для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування;
  • розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 КАФ;
  • придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.

Нагадаємо, у травні Кабінет Міністрів на засіданні вирішив запустити автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху. Відповідні зміни були внесені в порядок функціонування автоматичної системи фіксації порушень ПДР.

У листопаді уряд вніс деякі зміни до правил дорожнього руху, зокрема - зобов'язав пішоходів у темний час доби використовувати світлоповертальні елементи під час руху проїжджою частиною або узбіччям.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram