ГоловнаПолітика

Тимошенко: Смолія потрібно було звільнити ще рік тому

Нардепка хоче ініціювати ТСК щодо роботи Нацбанку.

Тимошенко: Смолія потрібно було звільнити ще рік тому
Фото: Lb.ua

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що керівництво НБУ треба було змінити ще рік тому. А також змінити фінансову стратегію в інтересах вітчизняної економіки та звичайних українців. Про це вона заявила в ефірі програми «Право на владу».

Водночас Тимошенко озвучила головний висновок звіту, оприлюдненого українськими фінансистами, банкірами та вченими, у якому детально проаналізована діяльність керівництва НБУ за останні шість років.

«Висновок цього документа дуже простий – Національний банк України перетворений в інструмент знищення економіки країни, соціальної політики, Національний банк перетворився, по суті, в інструмент ліквідації незалежної держави», – зазначила Юлія Тимошенко.

Голова партії запевнила, що ініціюватиме створення парламентської слідчої комісії для розслідування злочинів, які здійснювалися керівниками Національного банку.

«Я звернуся до всіх лідерів фракцій для того, щоби зробили ТСК, запросили всіх банкірів, яких по суті знищили за ці роки, запросили експертів і повністю розклали те, що відбувалося в Нацбанку за останні шість років, на молекули й атоми. Якщо не робиться аудит державний, то треба, щоби парламент зробив цей аудит», – наголосила Юлія Тимошенко.

Отримані в результаті розслідувань документи, зауважила лідер партії, будуть передані до Служби безпеки України.

«Усі ці документи я особисто зберу та передам у СБУ. Це їхні питання – фінансові та економічні злочини проти України. Бо Служба безпеки України мусить сказати всій країні, що з нами робили шість років, як поводилися з нашою економікою, з НБУ. Я б хотіла побачити, хто, окрім Петра Порошенка, користувався схемами, від яких втратив кожен українець», – додала Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» впевнена, що Україні потрібна інша стратегія роботи Національного банку, спрямована на добробут України та її людей.

«Наша фракція завтра голосуватиме за звільнення Якова Смолія, але не як за людину, а як за ту хибну, спрямовану проти України стратегію, яку вони проводили шість років. І потрібно змінювати не лише Голову НБУ – потрібно змінювати стратегію Національного банку, всю фінансово-кредитну політику та прибрати спекулянтів від годівниці!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram