ГоловнаПолітика

Гетманцев назвав ексміністра фінансів Уманського кадровою помилкою

Глава комітету заступився за голову ДПС.

Гетманцев назвав ексміністра фінансів Уманського кадровою помилкою
Фото: Укринформ

Команда голови ДПС Сергія Верланова зуміла подолати старі схеми. Це не подобається тим представникам колишньої влади, які роками отримували від цих схем злочинні доходи. Тому звинувачення з боку опозиції на адресу податкової не відповідають дійсності, і про це красномовно говорять цифри, заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час брифінгу в стінах Верховної Ради 24 квітня, коментуючи створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) для перевірки заяв ексміністра фінансів Ігоря Уманського.

На початку свого виступу Данило Гетманцев наголосив, що за підсумками 2019 року податкова служба вперше за багато років не тільки змогла виконати план з надходжень до держбюджету, а і навіть перевиконати його на 3,2 млрд грн.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зазначив, що позитивна тенденція з наповнення держбюджету збереглася і у 2020 році. Адже у першому кварталі до загального фонду держбюджету надійшло 110,8 млрд грн, що на 14,3 млрд грн, або на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Зростання по бюджетоутворюючих платежах, зокрема по ПДВ – сальдо 63,8%. Акцизний податок – плюс 2 млрд грн, або плюс 19%. Податок та збір на доходи фізичних осіб – плюс 4,1 млрд, або 16,8%. Надходження акцизного податку з лікеро-горілчаних виробів у березні склало 131, 2% від березня 2019 року. Відрахування від спирту зросли більше ніж у 8 разів (!)», - підкреслив Гетманцев.

«Про що свідчать ці цифри? Вони свідчать про те, що з приходом нової команди у Державну податкову службу завершилися старі схеми. Так, дійсно вони не могли завершитися в один день – робота тривала протягом багатьох місяців. Але на сьогодні ми можемо констатувати, що стан справ значно покращився і незалежно від того, що економіка держави падає, відрахування – зростають», - наголосив Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев

«Безперечно, це не подобається тим ділкам, які раніше кормилися, отримували злочинні доходи від схем, які ми на сьогодні припинили. Безперечно, вони звинувачують нову владу, звинувачують команду фіскальних органів у тому, що не відповідає дійсності. Тому звідси ми бачимо заяви деяких посадовців, у тому числі, і нашого Кабінету Міністрів, тих посадовців, які були, на жаль, нашою кадровою помилкою, і намаганні опозиції знайти темну кішку у тій кімнаті, де її нема», - додав він.

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев назвав звинувачення ексміністра фінансів Ігоря Уманського про недоотримання держбюджетом 5 млрд грн через схеми з ПДВ безпідставними і такими, які не знаходять підтверджень. На думку Гетманцева, Уманський поширює заяви скривдженого хлопчика, якого змусили піти.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram