Гетманцев Данило Олександрович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Гетманцев Данило Олександрович

Місце народження

Народився 26 квітня 1978 року.

Освіта

В 1995 закінчив Український гуманітарний ліцей Київського університету ім. Шевченка.

У 2000 році з відзнакою закінчив навчання на юридичному факультеті КНУ ім. Шевченка.

У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та законодавстві зарубіжних країн».

2012 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07: «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Фінансово-правове зобов'язання, проблеми генези, детермінації та сутності».

Родина

Одружений, має двох синів.

Кар'єра

В 1997, будучи ще студентом почав працювати в компанії «М.С.Л.» — операторі державних лотерей. Після закінчення ВИШу працював там штатним юристом. Після приватизації став власником пакету акцій компанії.

У 2000—2006 працював у КНУ асистентом.

У 2004 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

У 2007-2013 роках працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права там само.

З 2013 року і до сьогодні - професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Є експертом платформи “TaxLink”.

2016 року став членом Європейської асоціації податкових професорів.

У 2017 році брав участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду України.

З 2018 року входить до складу Академічного комітету EATLP.

У 2019 році був представлений як експерт “Команди Зеленського” з податкової політики.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 20 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Звання

Доктор юридичних наук, професор юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Президент Асоціації податкових радників, член Академічного комітету Європейської асоціації податкових професорів.

Автор понад 250 публікацій з фінансового права, оподаткуванню, в тому числі 10 книг і науково-практичних посібників. Член науково-консультативної ради Верховного суду.

Регалії

Входить до числа 100 найкращих юристів України і визнаний одним з провідних юристів країни в сфері банківського та фінансового права, цінних паперів та фондового ринку.

03.09.2019