ГоловнаПолітика

Антикорупційний суд почав розгляд справи Омеляна

Ексміністрові закидають брехню в декларації.

Антикорупційний суд почав розгляд справи Омеляна
Фото: Макс Требухов

Вищий антикорупційний суд у понеділок почав розгляд справи проти колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Омелян звинувачується в декларуванні недостовірної інформації за ст.366-1 Кримінального кодексу.

На першому засіданні зачитали обвинувальний акт, а також визначили порядок і обсяг дослідження доказів у справі. Наступне засідання відбудеться через тиждень, 28 жовтня.

Нагадаємо, колишнього міністра мали судити не тільки за недостовірне декларування, а й незаконне збагачення. Але ця стаття Кримінального кодексу була визнана неконституційною.

Слідство заявляло, що, працюючи виключно на державний службі, Омелян не міг законно накопичити достатньо грошей, щоб у 2015 році купити новий автомобіль преміумкласу за 1,4 млн гривень і зберігати 90 тис. доларів США і 25 тис. євро готівкою.

Щоб приховати статки, Омелян нібито зареєстрував машину на рідного брата, але користувалися ним із самого початку сам міністр і його дружина.

Подаючи декларації за 2015-2016 роки, міністр не задекларував право користування зазначеним автомобілем, витрати на його придбання, витрати на оренду будинку в передмісті Києва і право користування будинком і земельною ділянкою.

Детективи НАБУ вважають, що відомості в деклараціях Омеляна за ці роки відрізнялися від реальних більш ніж на 8 млн гривень.

Нагадаємо, що Омелян народився 30 січня 1979 року. У 2000 році закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, а у 2001 році - Національний університет "Львівська політехніка". Тривалий час працював у структурі Міністерства закордонних справ. До Міністерства інфраструктури потрапив у грудні 2014 року, а з 14 квітня 2016 року обійняв посаду міністра в уряді Володимира Гройсмана.

Наприкінці серпня 2019 року призначили новий уряд, у якому місця Омелянові не знайшлося.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram