ГоловнаПолітика

Двом топменеджерам ДТЕК висунули підозри у справі "Роттердам+"

Одному з них суд вже обрав запобіжний захід у вигляді застави на 10 млн грн.

Двом топменеджерам ДТЕК висунули підозри у справі "Роттердам+"
Фото: Сергей Нужненко

Національне антикорупційне бюро порушило справи щодо двох топменеджерів компанії ДТЕК, яка належит Рінату Ахметову. Одному з них суд вже обрав запобіжний захід у вигляді застави на 10 млн грн.

Про це повідомляє Громадське.

Згідно з повідомленням, 14 серпня суд обрав запобіжний захід для генерального директора "ДТЕК Східенерго" Бориса Лісового у вигляді застави 10 млн грн.

Окрім цього, підозрюваним оголосили ще одного топменеджера компанії - директора "ДТЕК Мережі" Івана Гелюха. Йому засідання суду наразі не призначили.

Зазначимо, що менеджерів ДТЕК підозрюють у завданні державі збитків на загальну суму 18,87 млрд грн через введення формули розрахунку вартості теплової енергії, відомої як "Роттердам+".

Нагадаємо, 8 серпня детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру 6 особам у так званій справі "Роттердам+", серед яких два менеджери компанії ДТЕК.

Раніше Європейська асоціація вугілля та лігніту (Euracoal) підтвердила економічну обґрунтованість української методології ціноутворення на вугілля. "Вибір маркерної ціни є правильним, індекс API-2 є прозорим і відповідає показникам ціни імпортного паритету для вугілля в Україні", - йдеться у прес-релізі Euracoal, опублікованому на її веб-сайті 21 вересня 2018 року.

Законність і економічна обгрунтованість формули "Роттердам+" була також підтверджена експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У грудні 2017 року експертиза була призначена судом. Експертиза підтвердила обґрунтованість формули, а також встановила, що методика розрахунку була законною. Формула є наслідком Директиви ЄС 2009/72 / ЄС від 13 липня 2009 року, договору про членство України в Енергетичному співтоваристві, Угоди про асоціацію України з ЄС, рекомендацій Антимонопольного комітету України від 17 вересня 2015 року.

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік Валерій Геєць в інтерв'ю газеті "Україна молода" стверджував, що проведене Інститутом на замовлення НАБУ дослідження не підтвердило, що приватні вугледобувні підприємства отримували надприбуток в результаті використання формули "Роттердам+".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram