Комуністична партія України має намір брати участь у парламентських виборах. Про це її лідер Петро Симоненко заявив в ефірі телеканалу "Наш", передає Інтерфакс-Україна.
"Безумовно. Ми - політична партія, яка поставила завдання в боротьбі за владу змінити цей режим і державний устрій", - сказав Симоненко, відповідаючи на запитання, чи збирається Компартія йти на парламентські вибори.
Він заявив, що Компартія не заборонена в Україні, незважаючи на те, що Міністерство юстиції стверджує зворотне.
"Компартія не заборонена. Ми зареєстровані в Міністерстві юстиції. Офіційна пропаганда весь час говорить для виборців, що Компартія заборонена, це робиться технологічно", - наголосив лідер КПУ.
Що стосується участі у виборах президента України, які пройдуть наприкінці березня цього року, то, за словами Петра Симоненка, якщо Центральна виборча комісія не зареєструє його кандидатом у президенти від Компартії, він піде на президентські вибори як самовисуванець.
"Ми реально розуміємо, якими методами будуть проти нас діяти, тому що всі ці п'ять років вони намагалися заборонити нас, тому ми природно розглянули питання, і з'їзд доручив мені, що якщо буде проблема з висуненням від Компанії і не зареєструють (кандидатом у президенти, – ред.), то робити самовисування. І це партія буде підтримувати", - заявив лідер КПУ.
Водночас, він зазначив, що застава для участі в президентських виборах у 2,5 млн гривень - це для партії "дуже великий тягар", але зараз йде збір коштів для застави.
"Ми поставили завдання до 20 січня, щоб партійні комітети з кожним комуністом поговорили... переговорили: підтримайте партію. Треба сьогодні, щоб Компартія брала (участь у виборах, - ред.) - іншого варіанту немає", - сказав Симоненко.
Нагадаємо, 3 січня Компартія України висунула Петра Симоненка кандидатом на пост президента України.
Нагадаємо, що Міністерство юстиції вже четвертий рік намагається через суди заборонити діяльність Комуністичної партії. У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва підтримав позов Мін'юсту, але Київський апеляційний адміністративний суд у вересні 2017 року зупинив провадження у цій справі.
Він вирішив, що необхідно дочекатися висновків Конституційного суду щодо закону про декомунізацію.
У листопаді 2018 року цю позицію підтримав Верховний Суд.