ГоловнаПолітика

КС визнав неконституційним обмеження пільг ветеранів війни

Рішення прийнято 18 грудня.

КС визнав неконституційним обмеження пільг ветеранів війни
Фото: Макс Требухов

Конституційний Суд України визнав неконституційним обмеження пільг ветеранів війни.

Про це повідомив голова КС Станіслав Шевчук.

Він зазначив, що рішення суд ухвалив 18 грудня.

КС задовольнив конституційне подання 50 депутатів Верховної Ради щодо прийнятого парламентом 28 грудня 2014 року закону про обмеження пільг ветеранів війни, до яких належать учасники бойових дій, учасники Другої світової війни та війни з імперіалістичною Японією 1945 року й інваліди війни.

Учасників війни позбавили більшості пільг, зокрема права на безкоштовний проїзд у міському транспорті і санаторно-курортного лікування.

Усі інші категорії ветеранів війни були обмежені в отриманні пільг розміром середньомісячного доходу сім'ї, тобто право на пільги отримували тільки ті, загальний дохід членів сім'ї яких за 6 місяців у перерахунку на 1 людину не перевищував установлений Кабінетом Міністрів показник.

"Це питання захисту тих, хто захищав країну, зі зброєю став проти загарбників. Тут ми не могли ділити ветеранів на 2 ґатунки: на ветеранів Другої світової війни і ветеранів сучасних, які воюють у зоні АТО проти російського агресора... Ми вказали дуже важливий аспект, що соціальні виплати тим, хто захищає нашу країну, не можуть скорочуватися. Вони, по суті, не обумовлюються фінансовими можливостями держави, тобто держава завжди має знайти гроші для своїх захисників і не говорити, що не має грошей. У цьому і є відмінність від інших соціальних виплат", - сказав Шевчук.

Він підкреслив, що це рішення КС стосується не тільки ветеранів Другої світової війни, а передусім тих, хто воює за Україну проти російської агресії на Донбасі.

Як повідомляли, 6 грудня Верховна Рада надала статус учасників бойових дій ветеранам Української повстанської армії (УПА) й Організації українських націоналістів (ОУН).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram