ГоловнаПолітика

ГПУ: Азаров у 2010 році "продав" посаду першого віце-прем'єра Клюєву за 140 млн гривень

Колишньому прем'єру висунули нову підозру.

ГПУ: Азаров у 2010 році "продав" посаду першого віце-прем'єра Клюєву за 140 млн гривень
Фото: president.gov.ua

Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури 2 жовтня повідомило про підозру колишньому прем'єр-міністру Миколі Азарову та його синові Олексію Азарову в отриманні хабара в розмірі 140 млн гривень.

Про це йдеться у фейсбуці управління спецрозслідувань.

За версією слідства, гроші були отримані у 2010 році в обмін на посаду першого віце-прем'єр-міністра, яку, як відомо, в першому уряді Азарова займав Андрій Клюєв.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (одержання хабара та сприяння в отриманні хабара) в редакції Кримінального кодексу, що діяв на момент вчинення злочину.

Нагадаємо, Азарова також підозрюють у співучасті в незаконному заволодінні зрідженим газом "Укргазвидобування" і "Укрнафти" на суму 2,2 млрд гривень. Колишньому прем'єр-міністру закидають ч. 1 ст. 255 (участь у злочинній організації); ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (велике розкрадання) Кримінального кодексу.

Курченко, на думку слідства, є керівником злочинної організації, яка впродовж 2010-го - початку 2014 року вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом. Курченко купував зріджений газ, належний державі, на загальну суму 2,2 млрд грн на спеціалізованих аукціонах за цінами, значно нижчими за ринкові, нібито для потреб населення. Фактично зріджений газ далі реалізовували за ринковими цінами.

Азаров також проходить підозрюваним у справі про приватизацію "Укртелекому" (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу). За версією слідства, 12 жовтня 2010 року прем'єр-міністр підписав розпорядження Кабінету Міністрів "Про погодження умов проведення конкурсу з продажу пакету акцій ВАТ "Укртелеком". У зв'язку з цим Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації було виділено 220 млн гривень, що призвело до необґрунтованих витрат державного бюджету на створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення.

Він також є фігурантом кримінальної справи про публічні заклики до захоплення влади (ч. 3 ст. 109 Кримінального кодексу) в зв'язку зі створенням "Комітету порятунку України". Проти нього порушено справу про зловживання службовим становищем під час зупинки перевірки на ДП "Антонов" (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу).

Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно Азарова, зокрема на його житловий будинок у Києві, земельну ділянку в АР Крим та дві земельні ділянки в Київській області.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram