ГоловнаПолітика

ГПУ пригрозила кримінальною відповідальністю судді, який закрив справу Кернеса

"Фантазії про неявку не є підставою вважати це відмовою від обвинувачення".

ГПУ пригрозила кримінальною відповідальністю судді, який закрив справу Кернеса
Анжела Стрижевська
Фото: sud.ua

Генеральна прокуратура відкриє провадження проти судді Андрія Антонова, який 10 серпня закрив справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса.

Про це на брифінгу заявила заступник генпрокурора Анжела Стрижевська.

"Згідно з рапортом прокурора, який брав участь у цьому судовому процесі, ми зараз вирішуємо питання про внесення відомостей в ЄРДР за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України - винесення суддею свідомо незаконного рішення", - заявила вона.

Стрижевська додала, що звинувачення буде подавати апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави і розраховує на її задоволення, оскільки, на її думку, суддя мотивував своє рішення про закриття справи Кернеса "абсолютною нісенітницею".

"Процедура відмови від обвинувачення передбачена в статті 340 КПК і вона має чітко визначені межі. Вибачте, фантазії про неявку, хоча прокурор не з'явився з об'єктивних причин, не є підставою вважати це відмовою від обвинувачення", - сказала Стрижевська.

Нагадаємо, суддя Антонов заявив, що прокурори самоусунулися від доказу провини, в результаті чого справу розглядають уже четвертий рік поспіль. Сім останніх засідань, на яких повинні були відбутися дебати, прокурори взагалі пропустили.

Суд розцінив це як відмову від обвинувачення та постановив закрити справу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram