ГоловнаПолітика

InformNapalm підрахував число військових, які пройшли через ПВК "Вагнера"

Ця компанія досить активно співпрацює з ГУР РФ.

InformNapalm підрахував число військових, які пройшли через ПВК "Вагнера"
Фото: gazeta.ru

Волонтерська міжнародна спільнота InformNapalm заявила, що через лави "Приватної військової компанії Вагнера" пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

Про це повідомив представник InformNapalm Михайло Макарук, передає Громадське.

За його словами, "ПВК Вагнера" створено на базі колишніх військовослужбовців різних родів військ і різних спеціальностей, які вже відійшли від офіційних військових справ і намагаються заробити таким чином гроші.

"Ця компанія досить активно співпрацює з ГУР РФ, в її склад досить часто входять і бійці ГУР. За експертними оцінками InformNapalm, зараз через "ПВК Вагнера" вже пройшло понад 5 тисяч осіб. Наші дослідники встановили присутність "ПВК Вагнера" на Донбасі та в Сирії, є інформація про їхню діяльність на території Ємену, Південного Судану та Центрально-Африканської республіки", - сказав Макарук.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців "ПВК Вагнера".

Нагадаємо, що ПВК Вагнера була створена 2014 року російським підполковником запасу Дмитром Уткіним. Спочатку найманці воювали в Донбасі на боці проросійських бойовиків, а потім вирушили до Сирії. Міноборони РФ не підтверджує, щоб бійці ПВК беруть участь в операції в Сирії.

Групу пов'язують з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, також відомим як "кухар Путіна". Раніше повний тезка Уткіна був призначений гендиректором фірми "Конкорд менеджмент і консалтинг" - керуючої компанії ресторанного бізнесу Пригожина. Сам бізнесмен свій зв'язок з "ПВК Вагнера" відкидає.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram