Львівська міська рада на засіданні 19 квітня погодила умови кредиту під будівництво заводу для переробки твердих побутових відходів і рекультивацію полігону.
"Цей проект постанови є підготовчим етапом при підписанні угоди про надання кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу Львівському комунальному підприємству "Зелене місто". Ми пропонуємо отримати кредит у розмірі 25 млн євро, з яких 20 млн євро - це кредит за рахунок коштів ЄБРР, а 5 млн євро - кредит за рахунок фонду чистих технологій. Відповідно, ще 10 млн євро - це грантова допомога від фонду FIP. Кредит запропоновано на 13 років з відстрочкою на перші 3 роки з відсотковою ставкою 6%", - наводяться на сайті міськради слова директора департаменту економічного розвитку міськради Ірини Кулинич.
Перше, що профінансує ЄБРР, - першу фазу рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, яка включає всі першорядні заходи і встановлення устаткування для очищення фільтрату. Паралельно буде вестися будівництво першої черги сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій, 13, повідомляють на сайті міськради.
Сміттєпереробний завод передбачає механіко-біологічну переробку - він буде складатися з двох основних частин: поділ органічних/неорганічних відходів і біологічна стабілізація органічної фракції. На першій стадії буде проводитися попередній відбір великогабаритних і небажаних елементів; два барабанних сита, які будуть виконувати функцію відокремлення дрібної фракції; дрібна фракція далі буде потрапляти в потужності компостування; залишок, який продовжить свій рух по лінії, потрапить у сортувальні кабіни, де буде ручне сортування; після відокремлення органічної фракції і вилучення вторсировини залишаться рештки, які після додаткової обробки буде відправлено для захоронення на полігон.
Проблеми з вивезенням сміття у Львова тривають із середини 2016 року у зв'язку із закриттям міського сміттєзвалища. Влітку 2017 року міськрада змушена була передати ці обов'язки з доплатою Львівській ОДА.