Міністр оборони Степан Полторак протягом офіційного візиту у Фінляндію обговорив можливість залучення Сил оборони цієї країни до миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо буде прийнято відповідне рішення про формування і застосування такого контингенту.
Про це він заявив після зустрічі з головою оборонного відомства Фінляндії Юссі Ніїністьо, повідомляють на сайті Міноборони
"У цьому питанні Україна має власні принципові позиції. Перш за все, така місія повинна працювати відповідно до наявних правил і норм міжнародного права на всій окупованій території, а не тільки на лінії зіткнення сторін", - заявив Полторак.
Він також підкреслив, що з окупованої території необхідно обов'язково вивести всі незаконні збройні формування і регулярні війська Російської Федерації.
"Не контрольована нами ділянка російсько-українського кордону повинна перейти під контроль миротворчої місії ООН, як і райони відведення важкого озброєння і техніки. Ми категорично проти участі в цій місії представників Російської Федерації, тому що не може агресор і миротворець поєднуватися в одній особі", - додав Полторак.
Нагадаємо, в лютому 2018 року з'явилася доповідь Інституту Хадсона, підготовлена на прохання колишнього генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена, про можливий формат миротворчої місії для Донбасу. Він передбачає, що в Україні направлять близько 20 тис. миротворців і 4 тис. поліцейських, які візьмуть усю територію ОРДЛО, включно з держкордоном.
Учасниками місії можуть бути миротворці з країн, що не входять у НАТО, прийнятні і для України, і для Росії. Наприклад, з Білорусі, Казахстану, Монголії, Австрії, Фінляндії, Швеції, Португалії, Греції, Аргентини, Бразилії, Чилі.
Деякі країни вже висловили готовність узяти участь у такій місії. Зокрема, президент Білорусі Олександр Лукашенко теж заявив, що білоруські миротворці готові стати між сторонами конфлікту. В українському МЗС одразу ж відкинули цю ідею.