ГоловнаПолітика

Організації Аграрної партії Тернопільщини та Хмельниччини побраталися на Збручі Актуально

Аграрії відзначили 99-ту річницю проголошення Акта злуки українських земель, що був засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.

На річці Збруч, по якій у 1919 році проходив кордон між Україною та її західними землями, хмельницькі та тернопільські аграрії зустрілися з нагоди Дня Соборності. Делегації представників Аграрної партії двох сусідній областей утворили символічний ланцюг єднання на межі Волочиського та Підволочиського районів. Разом виконали гімн України, а на мосту зав’язали стрічки з колосками.

"Майже 100 років тому нація возз’єдналася після століть штучного поділу, – зазначив голова Тернопільської організації Аграрної партії Іван Чайківський. – Сьогодні ми згадуємо ті події та розуміємо, наскільки важливо, щоб держава була монолітною. Бо цьому вчить нас історія. Німеччина, яка після Другої світової війни возз’єдналася аж у листопаді 1989 року, буквально за пару років стала домінуючою країною в Європі та світі, виступивши однією з засновниць Європейського Союзу. До речі, це теж об’єднання країн заради кращого життя в них. Інший (протилежний) приклад – Корея. Дві держави єдиної нації. Але без об’єднання одна становить реальну загрозу світовому співтовариству".

"Хіба це не реальні приклади, які мають навчити нас розуміти роль єдності нації?" – риторично запитав присутніх Іван Адамович.

Політик наголосив, що сьогодні "ми відтворюємо воістину історичну подію, яка через возз’єднання призвела до нашої незалежності".

Підтримав свого колегу і керівник Аграрної партії Хмельниччини Сергій Іващук: "Ми з вами найщасливіше покоління українців, тому що ми маємо змогу жити, працювати, трудитися в нашій незалежній українській державі. Сотні, тисячі років ми йшли до сьогоднішньої нашої епохи, яка почалася 1991 року. На нас з вами, як на покоління, яке сьогодні має можливість говорити однією мовою, трудитися і працювати на благо нашої країни, покладена велика місія: ми маємо зберегти, примножити наші славні українські традиції, наш побут та звичаї і передати наступному поколінню".

За його словами, сьогоднішні процеси в світі ставлять нові виклики і, безумовно, всім потрібно адаптуватися, щоб Україна була житницею не тільки Європи, а й усього світу.

Участь у заході взяли майже 300 партійців з обидвох областей.

LB.ua в соцмережах: