ГоловнаПолітика

Головування Канади в G7 - унікальна нагода загострити увагу до агресії Росії проти України, - Данило Лубківський

Дипломат пропонує організувати новий міжнародний майданчик для обговорення.

Головування Канади в G7 - унікальна нагода загострити увагу до агресії Росії проти України, - Данило Лубківський
Фото: nfront.org.ua

Під егідою Канади, що з початку року головує в Групі Семи, слід започаткувати новий міжнародний майданчик для обговорення ситуації в загарбаному Росією Криму і на окупованій частині Донбасу. Про це у своїй статті в газеті «День» наголосив Данило Лубківський, дипломатичний радник прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2015-2016 роках, заступник міністра закордонних справ України (2014).

Він нагадав, що з 1 січня Канада розпочала річне головування в одному з найвпливовіших світових об’єднань – Групі Семи (G7), неформальному клубі семи найбільш розвинених демократій та економік світу.

Головування Канади в G7, підкреслив у він - це унікальна нагода загострити глобальну увагу до агресії Росії проти України: «Уряд Канади має всі можливості, щоб стати впливовим ініціатором нових зусиль для відновлення миру і безпеки в нашому регіоні, захисту міжнародного права на прикладах України та інших держав, які зазнали замаху з боку Росії, та оборони прав людини на окупованих українських територіях», - підкреслив Данило Лубківський.

На його переконання, під егідою Канади слід започаткувати новий міжнародний майданчик для обговорення стану дотримання прав людини в загарбаному Росією Криму і на окупованій частині Донбасу: «про масштабні переслідування; політичні та національні репресії; утиски кримських татар, українців та інших національних середовищ; придушення свободи слова, вибору і віросповідання».

«Суть такого задуму – це привернення світової уваги до неословлених і часто мало відомих світові людських страждань унаслідок агресивної політики Росії та її замаху проти цивілізованого світового устрою», - йдеться в статті.

Данило Лубківський зазначив, що така форма роботи не суперечила б наявним переговорним форматам чи засобам консолідованого міжнародного тиску на Росію. Навпаки, такий підхід «дозволить подолати штучне розмежування тем окупації Криму і Донбасу». Природа окупації – одна. Суть порушень прав людини – одна. Агресор – той самий. І рано чи пізно агресор повинен нести відповідальність за свої злочини», - підкреслив він.

«У 2018 році нам дуже потрібна взаємна сильна політична воля, щоб справді рушити до миру і безпеки», - додав Данило Лубківський.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram