Рада Безпеки ООН збереться на екстрену нараду у зв'язку з даними про випробування Іраном балістичної ракети.
Як пише Associated Press, екстрену нараду ініціювали США, щоб обговорити запуск Іраном ракети середньої дальності всупереч міжнародним домовленостям. У нараді візьме участь новий постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.
Як повідомляли Fox News і Reuters із посиланням на неназваних чиновників у США, Іран провів випробування балістичної ракети 29 січня, у неділю, на полігоні за 140 км від Тегерана. Була запущена ракета середньої дальності, яка пролетіла 965 км і вибухнула.
Резолюція ООН 2231 закликає Тегеран не проводити випробування балістичних ракет протягом восьми років. Ці рекомендації набули чинності 20 липня 2015 року. У резолюції сказано, що Ірану наказано "не вдаватися до жодних дій, пов'язаних із балістичними ракетами, які створені для доставки ядерної зброї, в тому числі запуск таких ракет".
Представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що Сполучені Штати розглянуть питання, чи є запуск балістичної ракети Іраном порушенням резолюції ООН. "Якщо дії Ірану порушують резолюцію або суперечать їй, ми притягнемо Іран до відповідальності і закличемо інші країни зробити так само", - заявив Тонер.
Нагадаємо, 14 липня 2015 року США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина й Іран досягли угоди про ядерну програму Тегерана. Згідно з домовленостями, Іран зобов'язався позбутися 98% наявного ядерного палива і скоротити дві третини центрифуг, а також демонтувати ядерний реактор в Араці. В обмін на це з Тегерана зняли санкції, але їх можуть повернути, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.
Під час своєї виборчої кампанії Трамп заявляв про можливість "розірвати" або переглянути цю угоду.