Колишній голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів попросив Панаму надати йому політичний притулок.
Про це повідомив в суботу заступник генерального прокурора Євген Єнін.
"Готовність Каськіва до співпраці з українськими правоохоронцями виявилася "липою". Скороченої процедури екстрадиції не буде. Каськів подав клопотання про політичний притулок. Шанси на задоволення вкрай низькі, однак це додатковий час", - написав Єнін у фейсбуці.
Він також повідомив, що панамський суд обрав Каськіву запобіжний захід у вигляді застави в 600 тис. доларів і обмежив його пересування містом Панама. У разі сплати застави колишній чиновник зможе вийти на свободу.
Нагадаємо, 18 серпня Каськіва затримано на кордоні Коста-Ріки, куди він хотів виїхати з Панами. Україна звернулася до влади Панами про його видачу, рішення про екстрадицію буде приймати суд.
Каськів з 23 грудня 2010 по 15 березня 2014 був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. За даними МВС, під керівництвом Каськіва Держінвестпроект "розпиляв" кілька сотень мільйонів гривень.
Каськіву пред'явили підозру за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) і ч.2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу в рамках розгляду справи про розкрадання державних коштів в 2012-2013 роках на 7,5 млн гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг.
Він перебуває в розшуку, на його майно накладено арешт.
У 2012 році Каськів прославився фейковим підписанням угоди про співпрацю з іспанською компанією Gas Natural, яка повинна була очолити консорціум інвесторів будівництва терміналу зрідженого газу.
Іспанець Джорді Сарда Бонвей, який від імені Gas Natural підписав договір (від імені України його підписав Владислав Каськів), не працював у компанії. Він був "професійним комерційним представником", який організовував візит представників Gas Natural в Україну і мав супроводжувати їх під час церемонії. Однак оскільки представники іспанців в той день так і не прилетіли в Україну, він вважав себе повноважним підписати угоду самому.
Пізніше з'ясувалося, що Бонвей раніше працював лижним інструктором.