ГоловнаПолітика

Каськіва затримали в Панамі

Колишнього чиновника підозрюють в Україні в розкраданнях і службовій підробці.

Каськіва затримали в Панамі
Фото: Макс Левин

Екс-голову Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва затримали в Панамі.

Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у твіттері.

"У Панамі затримано товариша іспанського лижника Владислава Каськіва", - заявила вона.

Каськів з 23 грудня 2010-го по 15 березня 2014 був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. За даними МВС, під керівництвом Каськіва Держінвестпроект "розпиляв" кілька сотень мільйонів гривень.

Каськіву повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) і ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу в рамках розгляду справи про розкрадання державних коштів у 2012-2013 роках на 7,5 млн гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг.

Він перебуває в розшуку, на його майно накладено арешт.

У 2012 році Каськів прославився несправжнім підписанням рамкової угоди про співпрацю з іспанською компанією Gas Natural, яка повинна була очолити консорціум інвесторів будівництва терміналу зрідженого газу.

Іспанець Джорді Сарда Бонвеі, який від імені Gas Natural підписав договір (від імені України його підписав Владислав Каськів), не працював у компанії. Він був "професійним комерційним представником", який організовував візит представників Gas Natural в Україну і мав супроводжувати їх під час церемонії. Однак оскільки представники іспанців у понеділок так і не прилетіли в Україну, він вважав себе повноважним підписати угоду самому.

Пізніше з'ясувалося, що Бонвеі раніше працював лижним інструктором.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram