Швеція переходить на 6-годинний робочий день.
Як пише The Independent, таким чином країна хоче підвищити продуктивність і зробити людей щасливими.
Згідно з веб-сайтом Science Alert, роботодавці по всій країні вже впровадили зміни, метою яких є збільшити час відпочинку і забезпечити, щоб люди мали енергію, аби насолодитися своїм особистим життям.
"Тойота"-центри в Гетеборзі, другому за величиною місті Швеції, перейшли на цю систему 13 років тому. Компанія стверджує, що це призвело до того, що співробітники стали щасливішими, плинність кадрів нижчою, а прибуток зріс.
Filimundus, розробник додатків із головним офісом у столиці Швеції Стокгольмі, запровадив 6-годинний робочий день минулого року.
"8-годинний робочий день не настільки ефективний, як вважають, - сказав генеральний директор компанії Лінус Фельдт. - Залишатися зосередженим на конкретному робочому завданні протягом 8 годин є величезною проблемою. Для того, щоб впоратися з нею, ми перемикаємося на інші речі й робимо паузу, щоб зробити робочий день більш терпимим. Водночас важко керувати нашим особистим життям поза роботою".
За словами Фельдта, співробітникам не дозволяється користуватися соціальними мережами, робочі зустрічі зведені до мінімуму, а інші відволікаючі фактори протягом дня обмежуються. Мета полягає в тому, щоб співробітники були більш мотивовані працювати інтенсивніше в офісі.
За його словами, 6-годинний робочий день дозволяє людям мати достатньо енергії для того, щоб продовжувати своє приватне життя, коли вони залишають роботу.
Згідно з Science, лікарі та медсестри в деяких лікарнях країни також зробили крок до 6-годинного робочого дня.
Будинки для людей похилого віку в Гетеборзі перейшли на 6-годинний робочий день раніше в цьому році і будуть проводити експеримент до кінця 2016 року, щоб визначити, чи є сенс наймати нових співробітників для покриття втрачених годин.
Нагадаємо, раніше в серпні шведський міністр пішла у відставку через керування автомобілем після двох келихів вина.