ГоловнаПолітика

Гройсман назвав кількість депутатів у коаліції

З п'яти фракцій коаліцію залишили три політичні сили.

Гройсман назвав кількість депутатів у коаліції
Фото: 24tv.ua

У коаліції сьогодні де-юре 237 депутатів. Однак якщо кожен, хто вважає це за необхідне, відкличе свої підписи, то голосів буде менш ніж 226.

Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "112 Україна" .

За словами спікера ВР, він розуміє всю серйозність ситуації, адже з 5 фракцій коаліцію залишили 3 політичні сили.

"Це дуже серйозна політична криза, але я сказав би, що це урядова криза, яка викликала парламентську кризу", - вважає Гройсман.

"Насправді, де-факто три фракції вийшли, а де-юре сьогодні є 237 підписів, яким потрібно визначитися, щоб кожен його відкликав, якщо вважає це за необхідне, і тоді буде менш ніж 226", - повідомив він.

На думку В. Гройсмана, найважливіше зараз - знайти вихід із кризи, адже є проблеми в економічній сфері, а також багато невирішених питань у соціальній сфері. Політик вважає, що потрібно не тільки скласти план виходу з кризи, але також важливо знати, хто буде відповідальним за цей план.

Нагадаємо, вранці 19 лютого голова Верховної Ради Володимир Гройсман офіційно оголосив про вихід фракції "Самопоміч" із коаліції. 18 лютого спікер зачитав заяву "Батьківщини" про вихід із парламентської більшості. Однак виявилося, що про вихід фракції Радикальної партії з коаліції офіційно оголошено не було.

Коаліція може існувати до тих пір, поки під документом про її створення є підписи 226 народних депутатів. У фракціях Блок Петра Порошенка, "Народний фронт" і Радикальна партія Олега Ляшка разом 238 депутатів. Окрім того, підписи низки депутатів, яких виключили з фракцій коаліції, наприклад Ганни Гопко, залишаються під коаліційною угодою.

Перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій 19 лютого перед відходом парламенту на тритижневу перерву заявив, що під коаліційною угодою стоїть більш ніж 226 підписів.

Якщо впродовж місяця з моменту юридичного розпаду коаліції нову більшість не буде сформовано, Президент отримає право розпуску парламенту. Однак цим правом він може не скористатися. Петро Порошенко вже заявив, що розпустить парламент лише в крайньому випадку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram