Європейська комісія 18 грудня рекомендувала Раді Євросоюзу надати Україні безвізовий режим.
Про це написала голова парламентського комітету з євроінтеграції Ганна Гопко у своєму фейсбуці.
"Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені для чотирьох блоків другої фази ПДВЛ", - цитує вона звіт про виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму.
Європейська комісія внесе в Раду ЄС законодавчу пропозицію виключити Україну з числа держав, громадянам яких потрібно отримувати візи для короткострокових поїздок до держав-учасниць Шенгенської угоди.
"Далі буде процедура внесення змін у Регламент ЄС. У нас ще є деякі завдання, які ми повинні виконати, але це паралельні процеси", - додала Гопко.
Директор Центру політичних студій і аналітики Віктор Таран у своєму фейсбуці повідомляє, що Єврокомісія внесла 5 додаткових умов у сфері боротьби з корупцією. Зокрема, це запуск Національного агентства боротьби з корупцією, зміни до закону про Агентство конфіскації майна. Додаткові вимоги Україна повинна виконати протягом першого кварталу 2016 року, додав Таран.
Варто зазначити, що видання The Wall Street Journal у четвер повідомило про досягнення домовленості між Порошенком і керівниками ЄС про подальші кроки в питанні скасування віз.
Згідно з планом, ЄС у п'ятницю випустить звіт про стан виконання Україною плану дій лібералізації візового режиму з рекомендацією до скасування віз. Але реальні законодавчі кроки, необхідні для скасування віз, будуть прийняті ЄС тільки після того, як Київ виконає решту зобов'язань.
Вони включають у себе завершення створення Національного агентства з повернення активів і зміцнення незалежності нової Антикорупційної прокуратури.
Очікується, що на практиці безвізовий режим почне діяти в середині 2016 року.