Країни Євросоюзу мусять прийняти до 200 тис. біженців в рамках загальної стратегії подолання мігрантської кризи, яка повинна замінити індивідуальний підхід кожної країни-учасниці Євросоюзу до розселення.
Про це заявив представник агентства ООН у справах біженців Антоніо Гутеррес, інформує ВВС.
За його словами, ЄС має мобілізувати усі сили для боротьби з мігрантською кризою.
Очікується, що лідери ЄС в п'ятницю проведуть зустріч, де обговорять розподіл біженців у країнах Європи.
Як зазначає BBC, в Угорщині проблема мігрантів стоїть дуже гостро - там вже неодноразово відбувалися сутички біженців із поліцією, країні довелося скасувати залізничне сполучення з країнами Європи через штурм потягів.
За останніми даними, близько 300 мігрантів вирвалися з табору в угорському місті Роске (Roszke), розташованому неподалік від кордону з Сербією, повідомляє агентство Рейтер.
Поліцейські кинулися навздогін і перекрили розташоване поблизу шосе. У таборі залишаються ще 2,3 тис. мігрантів, які вже пригрозили угорській владі влаштувати втечу, якщо ті в найкоротші терміни не розглянуть їхні заявки на статус біженців.
Крім того, ще кілька десятків мігрантів здійснили втечу з табору в місті Бічке.
Гутеррес також розкритикував "незбалансовану" систему прийому біженців в ЄС. На його думку, вона йде на руку контрабандистам, які переправляють людей до Європи. Він також закликав країни ЄС прийняти до 200 тис. біженців у рамках "програми масового переселення", у якій повинні взяти обов'язкову участь усі держави.
. Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що принаймні 100 тис. біженців слід розподілити у державах ЄС, раніше він називав цифру у 40 тис.