ГоловнаПолітика

В ОБСЄ розкритикували закони про декомунізацію

Експерти рекомендують ретельно розглянути закон

В ОБСЄ розкритикували закони про декомунізацію

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі вважають, що закони про декомунізацію становлять потенційну загрозу свободі слова і засобів масової інформації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОБСЄ з посиланням на слова представника організації з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, передає "Радіо Свобода".

В ОБСЄ зазначають, що після прийняття Верховною Радою 9 квітня закону "Про засудження комуністичних і нацистських тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньою символіки" Міятович 15 квітня звернулася до Президента України Петра Порошенка з проханням ретельно розглянути закон до його затвердження.

"Тоді як я повністю поважаю часто чутливий і болісний характер історичної дискусії та її вплив на суспільство... обмеження може легко призвести до придушення політичних, провокаційних і критичних висловлювань, особливо в засобах масової інформації", - цитує прес-служба Міятович.

"ЗМІ є важливим елементом здорової демократії, і ця роль повинна дотримуватися в усі часи. Інформація, яка оскаржується, і потенційно проблематична не має бути забороненою, навпаки, вона має вирішуватися шляхом відкритої дискусії", - додає Міятович.

Вона також зазначає, що представники громадянського суспільства не мали можливості брати участь у громадських обговореннях законів.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закони, відомі як "закони про декомунізацію" - "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки"; "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України в ХХ столітті".

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

При цьому, підписуючи ці закони, Порошенко заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на усунення колізій, які можуть бути використані для зловживання нормами нового законодавства, порушення прав і свобод людини і громадянина, зокрема, в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу.

LB.ua в соцмережах: