Україна вважає важливим співробітництво з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі у передвиборчий період.
Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин сьогодні під час зустрічі з президентом ПА ОБСЄ Рікардо Мільйорі, повідомляє прес-служба Верховної Ради.
"Ми надаємо великого значення співпраці з ОБСЄ та її Парламентською асамблеєю, особливо зараз, враховуючи передвиборний період", - зазначив спікер ВР.
Під час зустрічі Литвин розповів про законодавчу роботу Ради, спрямовану на виконання зобов'язань України перед Радою Європи. Зокрема, він повідомив, що з листопада набуває чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс, спрямований на гуманізацію покарань загалом, ухвалено закон, що регламентує діяльність адвокатських структур, а парламент працює узгодженням функцій прокуратури з європейськими стандартами.
Торкаючись теми виборів у Раду, Литвин зазначив, що велика кількість спостерігачів від парламентських організацій є позитивним фактором.
"Спостерігачів не цікавлять персоналії та партії, вони оцінюють перебіг виборів, їх цікавить, наскільки вибори відповідають вітчизняному законодавству та загальноприйнятим правилам", - сказав Литвин.
При цьому він зазначив, що робота спостерігачів дисциплінує кандидатів і від влади, і від опозиції.
Мільйорі й собі висловив сподівання, що робота місії спостерігачів ОБСЄ сприятиме подальшому розвитку конструктивних відносин між Україною і самою організацією.
Він зазначив, що покладає великі надії на головування України в ОБСЄ 2013 року, враховуючи її позицію і роль у вирішенні "заморожених конфліктів".
Мільйорі також високо оцінив роботу української парламентської делегації в Асамблеї.
Нагадаємо, Організація зі спостереження за виборами в країнах СНД CIS-EMO звинуватила спостерігачів з Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в недотриманні принципу незалежності під час моніторингу виборів в Україні.
Натомість місія ОБСЄ зі спостереження за виборами відкинула звинувачення керівника російської організації CIS-EMO в "політичній ангажованості" під час моніторингу українських виборів.