ГоловнаПолітика

Мірошниченко: журналісти та суспільство вплинули на долю закону про наклеп

Політик обіцяє, що документа в Раді не буде.

Мірошниченко: журналісти та суспільство вплинули на долю закону про наклеп
Фото: truth.in.ua

Представник Президента у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко запевнив, що законопроект про наклеп знімуть із розгляду.

Таку думку він озвучив в ефірі 5 каналу.

"Автор Журавський підготував подання про зняття його з розгляду. Є така процедура, яка передбачає розгляд відповідної постанови в комітеті з питань депутатської етики та регламенту, і після цього можна вже ставити її на голосування", - уточнив він.

"Якщо не ухвалять постанови про скасування, тобто два тижні з моменту прийняття на подачу поправок і потім голосування в другому читанні", - зазначив депутат.

"Я сказав про процедуру. Щодо голосування, то воно, безумовно, буде. З якими наслідками? Я думаю, що залежить багато в чому не тільки від депутатів, а й від позиції суб'єктів громадянського суспільства та суспільства загалом", - заявив Мірошниченко.

Я підтримую Віталія Журавського в тому, що він відкликав законопроект, хоч і вважаю, що відповідальність за наклеп повинна бути обов\'язково. Але не кримінальна. Напевно, було помилкою внести цей законопроект саме зараз, напередодні виборів.— Сергій Ківалов, ПР

При цьому на уточнювальне запитання, чи відкличуть цей законопроект до виборів 28 жовтня, представник Президента зазначив: "Сподіваюся, що так".

Своєю чергою депутат від НУ-НС Юрій Стець, голова парламентського комітету зі свободи слова, наголосив, що профільний комітет не розглядатиме цього законопроекту. "Оскільки пан Литвин, голова Верховної Ради, розписав цей законопроект на розгляд у семи комітетах, але забув розписати на профільний комітет зі свободи слова та інформації. Такий дивний збіг", - заявив він.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію осіб". Законопроектом пропонується ввести в КК статтю "Наклеп", санкції якої передбачають фінансову відповідальність, а також позбавлення (до 3 років) і обмеження (до 5 років) свободи.

25 вересня в Інтернеті почалася масштабна акція проти цього закону. Цього самого дня Журавський заявив, що вирішив відкликати свій закон про наклеп.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram