ГоловнаПолітика

Львівські газети вийшли з порожніми обкладинками

Журналісти приєдналися до боротьби проти закону про наклеп.

Львівські газети вийшли з порожніми обкладинками
Фото: facebook.com/presscentre

Сьогодні низка львівських газет вийшла з чистими першими шпальтами на знак протесту проти ухвалення закону про наклеп.

Фотографію видань, які приєдналися до акції протесту, опублікувало на своїй сторінці в Facebook львівське інтернет-видання для журналістів "Прес-центр".

З порожніми обкладинками вийшли  Zik, "Львівська газета", "Львівська пошта", "Високий замок" і "Ратуша".

Я підтримую Віталія Журавського в тому, що він відкликав законопроект, хоч і вважаю, що відповідальність за наклеп мусить бути обов\'язково. Але не кримінальна. Напевно, було помилкою внести цей законопроект саме тепер, напередодні виборів.— Сергій Ківалов, ПР

Водночас газета "Експрес" не приєдналася до акції.

Варто зазначити, що останні номери київських видань "Кореспондент", KyivPost, "Україна молода" також вийшли з порожніми обкладинками.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні Закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію осіб". Законопроект пропонує ввести в КК статтю "Наклеп", санкції якої передбачають фінансову відповідальність, а також позбавлення (до 3 років) і обмеження (до 5 років) свободи.

25 вересня в Інтернеті почалася масштабна акція проти цього закону. Цього ж дня Журавський заявив, що вирішив відкликати свій закон про наклеп.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram