Прокуратура затримала двох співробітників міжнародного аеропорту "Бориспіль" за підозрою в корупції. Начальник служби закупівель і начальник відділу матеріально-технічного забезпечення підозрюються в отриманні 141 тис. гривень неправомірної вигоди, повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.
Згідно з повідомленням, чиновники вимагали гроші в суб'єктів господарювання за участь у тендерах, допускаючи до участі в торгах за "відкати" в розмірі 10-20 відсотків від загальної суми тендеру.
Під час затримання в одного зі співробітників аеропорту вилучили 40 тис. грн, а в іншого - 101 тис. грн. Правопорушники були затримані, прокуратура готує повідомлення про підозру.
Досудове розслідування ведеться за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди) КК України.
Інформацію про обшуки підтвердили і в аеропорту. Прес-служба "Борисполя" повідомила, що обшуки тривали ввечері 29 серпня і продовжилися сьогодні вдень. Співробітники нацполіції і прокуратури обшукували робочі місця підозрюваних.
"Зараз мені важко коментувати ситуацію, якою я не здивований. Мною підписано наказ про відсторонення всіх співробітників відділу від виконання службових обов'язків на час проведення слідчих дій. Крім того, ми створили робочу комісію для аналізу реєстру договорів і закупівель, актів виконаних робіт, проведених платежів. На час роботи комісії всі платежі будуть тимчасово припинені", - заявив гендиректор аеропорту Павло Рябікін.
Адміністрація аеропорту "гарантує повне сприяння правоохоронним органам у питаннях надання документів, службової інформації та доступу до робочих приміщень", сказано в повідомленні.
Нагадаємо, у червні Верховний суд визнав правомірним штраф Антимонопольного комітету України щодо аеропорту "Бориспіль" на 12,78 млн гривень. АМКУ звинуватив аеропорт у зловживанні монопольним становищем, яке полягало "в необгрунтованій відмові в погодженні заявок на отримання сертифіката відповідності на здійснення аеропортової діяльності та зволіканні щодо узгодження внутрішньої документації компанії "Інтеравіа", а також у встановленні плати за користування інфраструктурою аеропорту на необгрунтованому рівні".