Національна поліція 20 серпня повідомила голові наглядової ради одного з українських банків і чотирьом іншим співробітникам установи про підозру в розтраті 597 млн гривень.
Прес-служба Нацполіції повідомила, що посадові особи банку спочатку незаконно заклали кошти з відкритого для них кореспондентського рахунку іншого банку, а потім списали їх під кредитні договори належних їм офшорних компаній.
Справу розслідують за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу - розкрадання майна.
21 серпня голові наглядової ради банку обрали запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 27 млн гривень.
Назву банку не повідомляють.
Судячи з фейсбуку колишнього власника банку "Національний кредит" Андрія Оністрата, мовиться саме про нього.
"У взятті під варту відмовити. Застава $ 1 000 000. Заборонити виходити за межі Бобриці. Паспорти здати! Слідчий дозволив переміщатися в межах Києва та області. У мене на утриманні 4 неповнолітніх дітей. Дружина вагітна, на 25 тижні. І 3 пенсіонери. 92, 79 і 75 років. Напевно, тому не взяли під варту!?" - написав він.
За словами Оністрата, мільйонів доларів у нього немає, тому він має намір подавати апеляцію.
Прес-служба Фонду гарантування вкладів фізосіб 23 серпня підтвердила, що Оністрату пред'явили підозру.
Інші підозрювані - колишній глава правління, його радник і один зі спеціалістів відділу банку.
Нагадаємо, що НБУ закрив банк "Національний кредит", який входив до топ-50 за розміром активів, у червні 2015 року. Його найбільшим акціонером був бізнесмен Андрій Оністрат.
Пізніше було встановлено, що перед банкрутством банку "Національний кредит" з його кореспондентського рахунку в Bank Frick and Co Aktiengesellschaft (Ліхтенштейн) списали $25,47 млн на фірми, засновниками яких були працівники української фінустанови.
Ринкова вартість усіх активів банку "Національний кредит" виявилася всього 178 млн грн, або 9% від суми, зазначеної "на папері", - 1 943 млн грн (станом на 1 грудня 2015 року).
Нині Оністрат - популярний блогер, мотиваційний спікер, спортсмен-аматор. Він веде канал "Банкір, що біжить".